Vážení zákazníci,
na základe nariadenia vlády Slovenskej republiky sme kompletne zastavili maloobchodný predaj tovaru a služieb na všetkých pobočkách JAF HOLZ.
Predaj registrovaným veľkoobchodným zákazníkom zostáva aj naďalej v prevádzke. Ďakujeme za pochopenie. JAF HOLZ Slovakia, s.r.o.

Protišmykové preglejky

12. februára 2021


Materiál so širokým priemyselným využitím
 

Jedným z veľkoplošných materiálov so širokým priemyselným využitím sú protišmykové preglejky.

Najčastejšie býva základná doska tvorená brezovou preglejkou s dyhami o rovnakej sile (1,4 mm) a s lepením odolným voči poveternostným vplyvom podľa normy EN 314-2 / ​​trieda 3.

Na povrchu dosky býva spravidla nalisovaná fenoliská fólia - na hornej strane s protišmykovou štruktúrou, spodná strana je hladká. Hrany dosky sú ošetrené vodeodolným akrylátovým lakom. Podľa účelu použitia sa dosky môžu líšiť silou protišmykovej fólie, ktorá určuje odolnosť proti oteru. Pre obzvlášť náročné podmienky sa vyrábajú povrchy s vysokou gramážou (až 800 g / m², alebo 2 mm sily), ktorých povrchy môžu byť tvorené okrem fenolových živíc  aj  na báze polyuretánu, termoplastov a podobne.

Protišmykové preglejky bývajú používané najčastejšie v dopravnom priemysle, ako podlahy prívesov, nákladných áut, koľajových vozidiel, ale aj v stavebníctve, ako univerzálne použiteľný materiál pre priemyselné podlahy.

Tovar na Online-Shope